Ubezpieczenie

Dla zapalonych i okazjonalnych rowerzystów

Statystyki rowerowe
Według statystyk Policji w 2021 roku w Polsce rowerzyści uczestniczyli w 3 513 wypadkach drogowych i odnieśli obrażenia aż w 3 179 przypadkach. To oznacza, że zdecydowana większość zdarzeń drogowych kończy się obrażeniami. W takich sytuacjach warto mieć dobre ubezpieczenie.

Te liczby dotyczą tylko wypadków, a kolizji i niebezpiecznych zdarzeń, do których nie zostały wezwane służby, jest na pewno o wiele więcej. Wypadki rowerowe zdarzają się niekoniecznie z winy rowerzysty, a bardzo często z winy kierowców czy pieszych.

Jazda rowerem w Polsce zyskuje na popularności, a rowerzyści mają nawet swoje święto w kalendarzu, które przypada 12 maja. Wielu pracodawców inwestuje nawet w służbowe jednoślady dla pracowników. Według danych GUS w 2020 roku aż 61 proc. gospodarstw domowych miało przynajmniej jeden rower. Z badania wykonanego na zlecenie Stowarzyszenia Zdrowy-Rower wynika, że aż 86 proc. rowerzystów jeździ swoim jednośladem przynajmniej 2 razy w tygodniu, a co trzeci cyklista – codziennie.

Wiosenne i letnie miesiące to czas, kiedy na ulicach pojawia się najwięcej cyklistów dojeżdżających do pracy, na zakupy czy rodzinne wycieczki. Rower to elastyczny i mobilny środek transportu, jednak ze względu na wypadki z udziałem rowerzystów i potencjalne zagrożenia na ulicach, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem NNW w razie wypadków na rowerze.

Jakie ubezpieczenie można zaproponować rowerzyście?

Niezależnie od tego, czy poruszasz się rowerem okazjonalnie, czy na co dzień, warto wybrać zabezpieczenie na wypadek skutków niebezpiecznych zdarzeń, na które jako rowerzyści jesteśmy narażeni.

Polecamy ubezpieczenie NNW dostępne w BUSINESS CONSULTING, która może obejmować:

Ochronę przed wypadkami
do 50 tys. złotych, do których dojdzie także podczas jazdy rowerem
Korzystny pakiet
usług assistance przy umowach rocznych, a w nim: wizyta lekarza i pielęgniarki, transport medyczny, dostawa sprzętu rehabilitacyjnego
100 % sumy ubezpieczenia
w sytuacji całkowitej niezdolności do pracy po nieszczęśliwym wypadku
Ochronę na wypadek zdarzeń
do których dojdzie w Polsce, ale także za granicą
Ochronę w życiu prywatnym
podczas amatorskiego uprawiania sportu, jak i wykonywania pracy

Dobrze mieć polisę, która może znacznie pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku. Dzięki wypłacie pieniędzy, na przykład za  uszczerbek na zdrowiu czy pomoc w ramach usług assistance, jak rehabilitacja, zakup i dostawa sprzętu rehabilitacyjnego, łatwiej pokryć koszty ewentualnego leczenia i skupić się na tym, aby jak najszybciej wrócić do formy. 

Chętnie przedstawię NNW dopasowane do Twoich potrzeb: